| Stefiii1234567 a întrebat:

Heiii TPU! Am nvoie de ajutor. Imi puteti da cateva exemple de teze pentru clasa a 6 a semestrul al doilea la romana? Va rooog. Ofer funitaaaa. Dar daca puteti sa le dati cat mai repede. Maine am TEZA la " limba si literatura romana ".

Răspuns Câştigător
| July739 a răspuns:

Cam asa ceva mi-a dat mie profa de romana anul trecut.
http://www.didactic.ro/materiale-didactice/32769_teza-cls-a-6-a-sem-ii

3 răspunsuri:
| DarkJoice a răspuns:

Si eu sunt pe clasa a6a si sunt mai mult decat sigura ca ni se va da cu caracterizarea personajului principal, adica pe d-l Goe, sau daca nu o sa ne dea un fragment tot din D-l Goe sa ii facem rezumatul. Sper ca te-am ajutat!

| SirOne a răspuns:

Pai iti da textul respectiv apoi o sa iti dea sa analizezi ceva si apoi sa faci niste compuneri stiu de la unchiul meu care e prof de romana big grin funda?

| July739 a răspuns:

Sau cam asa ceva, dar sigur o sa-ti dea text la prima vedere.
http://www.scribd.com/mobile/doc/55002210