| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Am nevoie de o imagine cu portul popular olandez.Am cautat pe Google si sunt multe imagini dar nu stiu care este buna.Deci astept o imagine.Bineinteles,Funda! Mersi, Anticipat.

1 răspuns:
| Biscuiti a răspuns:

Toate care le-ai gasit pe Google sunt bune doar ca sunt din zone diferite. Nici la noi costumele poulare din Bucovina/Moldova nu seamana deloc cu alea din Ardeal sau Banat. Deci daca nu iti trebuie o imagine cu un costum popular dintr-o anumita zona a Olandei, e buna oricare imaginewinking