| SweetDreamss a întrebat:

Hello :* Anul acesta am trecut a8a si pentru la anul ar cam trebuie sa ma hotarasc pe ce profil sa trec.Am auzit cateva parari de la rude dar mai vreau si de la la alti.Care vi se pare cel mai bun profil si cam care sunt ateriile de baza.
A si pentru cunoscatori care stiu licee bune de prin bucuresti :*
Multumesc astept mai multe raspunsuri :*

App alta categorie nu am gasitlaughing

Răspuns Câştigător
| SnYcK3rS a răspuns:

Buna
Profilele de licee sunt
-PROFIL REAL
-PROFIL UMAN

PROFIL REAL
-matematica-informatica-se bazeaza pe mate, info, bio, chimie, fizica si vei da teza la romana, mate, info si 1 materie la alegere dintre bio/chimie/fizica

-matematica fizica se bazeaza pe matematica fizic bio chimie si vei da teza la romana mate si sa-ti alegi 2 materii dintre bio/chimie/fizica

-biologie - chimie (e la fel ca la mate-fizic, dar din a11a difera nr de ore de chimie etc)

PROFIL UMAN
-filologie se bazeaza pe romana, engleza franceza +spaniola/germana/italiana, istorie, latina si vei da teza la romana, o limba straina, geografie/istorie, latina

-stiinte sociale-se bazeaza pe istorie, logica, economie si vei da teza la romana istorie logica si mai este o materie pe care n'o stiu

funda?:X

9 răspunsuri:
| Deyaa2 a răspuns:

Pai gandeste`te ce iti place mai mult.happy poti merge pe mate la mate`info.sau pe limbi.la filo`engleza sau franceza.doar ca la limbi trebuie sa dai examen din limba care ti`o alegi. dar nu cred ca va fi greu.happy si poti merge si pe chimie`biologie. daca te atrage medicina sau farmacia.happy orikum.mai sunt multe profile.cum ar fi stinte sociale, protectzia mediului.thinking depinde de ce iti place si de medie.happy

| xOchelariCuInfraRosu a răspuns:

Uite un liceu foarte bun se numeste "Hariclea Darclee" dar e in braila are clase intre 1 si 8 si langa el este liceul Balcescu pentru cei intre 9 si 12 clase. la "Hariclea Darclee" sunt 3 profiluri: desen, dans si muzica.winking bafta in continuarewinking

| Dance_1650 a răspuns:

MI mi se pare cel mai bunhappy...eu acolo o sa dau anul viitorhee hee. materiile de baza sunt matematica, fizica si chimiahappy. sper ca te-am ajutat:*:* te-am pwpat:X:X

| RaZzzWaNnn a răspuns:

Pai e frumos la mate-info ...sunt in primul an si e super tare

| SweetDreamss explică:

Materiile de baza big grin scuzati

| 9999azucena9999 a răspuns:

Uita-te aici:http://www.agentia.org/timp-liber/top-10-licee-bucuresti-4449.html. Eu pot sa te asigur ca cel mai bun profil este amte-info, dar nu te grabi, asteapta sa dai si examenele dintr-a8-a si sa vezi ce medie vei avea.AI rabdare ca scoala nu fuge, abia ai inceput clasa a8-a deci bucurate cat inca mai esti cu acest colegi.

| MeGhosta a răspuns:

Filologie tongue
este interesantwinking
bine.doar daca iti place si tiai dori si tu big grin
eu acolo sunt si e misto.iti va face un viitor mai bun love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall.si eu am trecut in clasa a 8a si ma gandesc sa dau la stiinte sociale sau filologie...astea mi se par interesante...

| Rox348 a răspuns:

Bio-chimie se face biologie, fizica, si chimie multa http://www.calificativ.ro/......13250.html fundita?:-*