| mafioata_7621 a întrebat:

Hello!batting eyelashes. Deci azi am primit rezultatele de la admiterea de la liceu.La mate am luat 7, 65(ma asteptam), iar la romana, observ cu stupoare ca am luat 7, 90.Toata lumea mi-a spus sa depun contestatii, si am depus, deoarece am calculat in barem si toate ex le-am facut bine, si la compuneri am scris si nu inteleg cum s-a ajuns la asemenea nota.INTREBAREA MEA ESTE:ESTE BINE DACA AM DEPUS CONTESTATIE?(media din 5-8 este 9, 42, si la romana am avut intotdeauna media 9)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când ai depus contestaţie, la noi se depune între orele 16 şi 18?
Dacă tu crezi că ar fi trebuit să iei mai mult, e ok.Şi eu depun, pentru că mi se pare diferenţă foarte mare de punctaj între cele 2 [La Mate am 9.70], sunt absolut sigură că mai mult de 50 de sutimi nu avea cum să`mi ia, la ortografie şi punctuaţie am corectat de 1000 de ori pentru că ştiu că le mai încurc, limbaj adecvat am folosit, am scris cât de frumos am putut, n`am avut decât 2 greşeli din cauza z-ului meu rusesc care poate fi considerat semn pe teză. Tind să cred [Aşa cum mai crede o prietenă de`a mea] că nu mi s`a acordat punctul din oficiu, pentru că din 10, mi-au scăzut 1 punct şi 30 de sutimi, e imens şi cum am mai spus, NU AM GREŞIT MULT!
Baftă`! şi sper să nu îţi scadă mai mult.

5 răspunsuri:
| IcsD a răspuns:

Depinde! Dupa contestatie poate sa iti scada, sa iti lase la fel, sau sa iti creasca!

| Artemesia a răspuns:

Pai nici eu nu inteleg cum de-am luat 9, 20 la romana, caci la gramatica n-am gresit nimic, iar compunerile mereu le fac foarte bine. Ma asteptam macar la 9, 50, avand in vedere ca la romana am avut tot timpul media 10. Insa n-am depus contestatie. E bine sau trebuia sa depun?

| mafioata_7621 explică:

Contestatiile se fac in Suceava intre orele 2 si 6, iar cand am verificat baremul, toate exercitiile le facusem corect.

| Al3xa97 a răspuns:

Nu cred ca este bine, deoarece, la contestatii, o sa iti scada nota, pentru ca o sa corecteze dupa barem... oricum BAFTA!

| KazooForYou a răspuns:

Este bine fiindca daca zici ca meritai mai mult si nu ai primit...Deasta exista contestatii dar ai grija sa nu iei mai putin fiindca iti va fi in dezavantaj...Bft