| Smilee4Mee a întrebat:

Hello! Subiectele pentru evaluarea nationala sunt aceleasi in toata tara? Sau difera de la un judet la altul?

Răspuns Câştigător
| Fridăm a răspuns:

Doar subiectele de la simulări au fost diferite. Subiectele de la examen sunt aceleaşi pentru toţi şi se dau în acelaşi timp.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Toţi... Păi dacă unu din Hunedoara vrea să dea să zicem în Bucureşti (deşi nu cred că se poate) cum vrei să-l diferenţieze de altul care dă în acelaşi loc?

| vicky14u a răspuns (pentru Adry05):

Ce vrei sa spui?

| vicky14u a răspuns (pentru Adry05):

Te referi la faptul ca fiind din Hunedoara, nu stie romana prea bine?

| vicky14u a răspuns (pentru vicky14u):

Ar fi datoria lui sa o invete atunci, nu? happy

| Adry05 a răspuns (pentru vicky14u):

Nu. Vroiam sa zic ca trebuie sa-l diferentieze de aia din Bucuresti care vor sa dea in acelasi loc ca si el. De exemplu, sa zicem ca mai sunt 3 locuri la o anumita clasa, si dau proba 2 bucurestenie si unul din Hunedoara (am dat orasul acesta la nimereala, la fel se putea si altul ) trebuie sa-l diferentieze dupa medie, si daca aveau alte subiecte acolo si respectivul intra unul din bucuresteni ar fi comentat zicand ca el a avut subiecte mai usoare de aceea are nota mai mare, de aia sunt la fel.

| Smilee4Mee explică:

Multumesc :*! Nu eram 100% sigura.

| Wehes a răspuns:

Aceleasi.

| cooldreams a răspuns:

Normal! Subiect unic. Toata tara da la fel!

| vicky14u a răspuns:

Aceleasi subiecte.