| theGirlY a întrebat:

Hello TPU! Am si eu o intrebare legata de concursul cangurul lingvist...Am luat cele mai multe puncte din orasul meu si sunt a 3 a pe judet. Credeti ca am sanse sa ma duc la proba de baraj?

Răspuns Câştigător
| BellaAndreea a răspuns:

Buna! Pai, poti merge, deoarece pentru a te duce la proba de baraj iti trebuie un anumit numar de puncte(nu stiu exact). Dar, daca ai luat cele mai multe puncte din orasul tau, ai sanse mari sa mergi la proba de baraj. Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| Adelin89 a răspuns:

Cred ca da.

| Alex442 a răspuns:

Din cate stiu da

| YuukiDream a răspuns:

Da, normal, la baraj merg mai multi copii. Doar nu o sa mearga la baraj 2 copii. Barajul se face la nivel de judet, deci sigur mergi la baraj. Succes!

| Pabu12 a răspuns:

Depinde daca esti in clasele I-IV nu exista baraj la cangurul lingvist.Dar daca esti in clasele V-XII atunci exista posibilitatea sa te califici.Nu poti fi sigura pana nu se dau confirmarile de la Bucuresti.Eu de exemplu am fost primul pe judet la Povestile Cangurul si cu toate astea nu m-am calificat la baraj pentu ca nu am ajus la pragul ales de ei(am avut 217 puncte si ultimul care s-a calificat la baraj a avut 221 sad)Oricum succes!