| Ariamnaa a întrebat:

Hello TPU! Voua cum vi se pare materia de clasa a 6-a la matematica la algebra si la geometrie? Mie mi se pare foarte grea mai ales la geometrie. Voi cum învatati mai usor?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Voi cum învatati mai usor?"

parcă-ți spusesem (oare nu-ți convine?) : pune mânuța pe foaie și pix și bagă exerciții până obosești!

| Smolbean a răspuns:

Bună! Îți spun din amintiri, deoarece am terminat liceul.
In clasa a 6a am luat primul meu 6 la mate(si nu ultimul, în anii următori). E grea materia, dar dacă faci multe exerciții cu formulele(la algebra) și sa înțelegi ce se întâmplă la geometrie, sa poți vedea efectiv care unde merge, și cum se împarte, și sa anticipezi ce formule vei folosi ca să ajungi la ce ți se cere, e ok. La geometrie m-a depășit sincerlaughing, nu am înțeles niciodată concret. Dar, dacă te ajuta, este un canal de YouTube, pauza de mate cred ca ii spune.
Succes!

| Anuskaa a răspuns:

Mie nu mi s-a parut grea deloc, invata, fa exercutii, lasa telefonul, internetu.