| cineva99 a întrebat:

Hello! Va rog din suflet sa ma ajutati cu traducerea asta, ca google translate e praf. Am incercat si eu...

Va rog din inima

" Ricciardi, Pietrini and colleagues report similar patterns of neural activation in congenitally blind individuals listening to familiar actions and in sighted individuals both when listening to and watching the same actions."

Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| AnotherCatWoman a răspuns:

Ricciardi, Pietrini si colegii au raportat acelasi tipar de activitate neurala la indivizii cu orbire congenitala(din nastere), in timp ce ascultau actiuni familiare si la persoanele cu deficiente de vedere, ambii cand ascultau si urmareau aceleasi actiuni.

1 răspuns:
| Reic a răspuns:

Ricciardi, Pietrini si colegii au raportat urme de activare neurala in... ascultand actiuni familiare si in... asemanatori amandoi ascultau si priveau aceleasi actiuni.

Nu e cine stie ce, dar e numai din capul meu, sincer sa fiu nu am habar ce inseamna unde am pus "...", sper ca acolo sa ai tu facut sau sa gasesti pe cineva sa te ajute.