| 133 a întrebat:

Hellou TPU.Am iarasi nevoie de ajutorul vostru.
As vrea o definitie a vampirilor, scurta, slabiciunile, puterile si inca cateva chestii despre ei, pe engleza.am cautat pe net, si am gasit chestii mult prea lungistraight face
Care ma poate ajuta. dau funda.promit!

Răspuns Câştigător
| maddog95 a răspuns:

The vampires are some mythological creatures that don`t exist,they are described as blood sucking creatures ment to kill people,they have fangs and white skin, their worst enemy is god and everything related to him, they can`t go out in the sun because they will burn and the only way to kill them is to fit a wooden spear into their heart or to shoot them with silver boolets.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sunt specii care nici nu exista si au existat doar in povesti le placeau sa muste gatul victimei apoi sa ii suga sangele care il vroia in cantitatea dorita, si erau slabi la usturoi. Se duceau la prins prada doar pe timp de noapte pentru ca nu rezistau la lumina zilelor.

| florina_5593 a răspuns:

Daca vrei pe romana iti zicde tradus iti traduci.vampirii sunt niste fiinte supraomenesti cu puteri supranaturale simturi ft bine dezvoltate (te aud de la o posta),albi la piele, ochii in diferite culori(cand sunt mai insetati au ochii rosii, cand nu de cul caramelului)
slabiciuni: ard la soare
daca isi pierd firea e vai de tine