| coopilluu a întrebat:

Hey! Ce materii se fac la filologie bilingv engleza? fundita

3 răspunsuri:
| Mony a răspuns:

Pai faci tot ce ai facut si in a8a. daca esti a8a.

In plus faci TIC (tehnologia informatiei si a comunicarii), logica si argumentare 2 ore pe saptamana doar in aIXa, din aXa se inlocuieste cu Pshihologie in aXI cu Economie iar in aXII cu Filosofie

Matematica, Fizica, Biologie si Chimie faci doar in clasele aIXa si aXa.

Din aXa vei mai face si Ed. antreprenoriala in aXIa sociologie, lit. universala.

Teze dai la Romana, Latina, Limba 1 si Geografie/Istorie.

Bacalaureatu' il dai la Romana Istorie si o proba din aria curriculara.(un socio uman : logica, psiho, economie, filosofie, sociologie) sau Geografie...

P. S. Mi-o spus o prietena care o terminat la filologiehappyhappy. Si eu sunt la filo englhappy

| deia a răspuns:

Pasi se face : istorie, geografie (in engleza ), romana, engleza, latina, mate ( o ora sau 2 pe saptamana), biologie, franceza ( sau spaniola) etc.

Si eu sunt tot la bilingv din clasa a 11a nu mai faci mate dar din clasa a 10`a faci si istorie si geografie in engleza : -ss.

| oanecorleone a răspuns:

Pai in filologie biling engleza se face materiile de filologie (romana, latina, etc) nu stiu daca se face franceza si se mai fac multe ore in engleza tot felul de ore.