| Sabry16 a întrebat:

Stie cineva ce materii se fac la profilul filologie cu bilingv engleza?

Răspuns Câştigător
| ElenaSt2011 a răspuns:

La filologie se fac materii precum: lingvistica, teoria literaturii, limba romana contemporana adica gramatica, literatura, unde se studiaza autorii in ordine cronologica, din secolul 13, 14, apoi 17, pana se ajunge la scriitorii contemporani, folclor, estetica, literatura universala, si altele.

La limba engleza pe langa gramatica si literatura, se mai fac si 3 cursuri practice, de traduceri, conversatie si unul mai universal, cu de toate.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

De asemenea, se fac mai multe ore de limbă străină decât la "intensiv" ( sau la Filologie "normal" ) şi faci unele materii în Limba Engleză :)
În plus, la "bilingv engleza" dai teză şi la Engleză!

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-intensiv/

Toate cele bune!

| CoxBlack a răspuns:

Eu fac de toate.dar mai mult romana, engleza si intorie la care si dau bacul ..la bac mai dai la o materie la alegere sociologie, geografie depinde de tine ce alegi.din a 11a nu cred ca mai faci matematica..la mine la liceu nu prea sunt pfofii severi si nu prea se ocupa cu noi si e usor.dar ar trebui sa pui mana sa inveti macat baza ..intoria, engleza si romana. sper ca ai inteles laughing) :*