| farazambet a întrebat:

Hey! Ce romane de dragoste imi recomandati? mersi

11 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Sandra brown, mie nu mi plac, dar sunt bestselluri

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

"Enigma Otiliei" - George Călinescu
"Maitreyi" - Mircea Eliade

| SimionAlexandru a răspuns:

Camil Petrescu, "Patul lui Procust"
Radu Petrescu, "Matei Iliescu"
Mircea Eliade, "Maytreyi"
Anton Holban, "Ioana"
Camil Petrescu, "Ultima noapte de dragoste…"

| xBebee a răspuns:

Heii.
Incearca sa citesc carti de la Sandra Brown, are doar carti de dragoste [sau marea majoritate]... sunt atat de incitate.

In toate cartile, prezinta dragostea adevarata, uneori imposibila, si cum decurge cu exactitate o relatie serioasa.Iti dau cateva titluri
-''Dragostea unui baiat cu ochii albastrii''
-''Mormantul lui Avril''
-''Spune-mi Sin''
-''Violul''
-''Dilema''
-''Imaginea in oglinda''
-''Imbratisare in amurg''

Am si alte carti de dragoste.
-Maitreyi de M. Eliade
-Dragostea nu moare de Maitreyi Debi
-Fata care s-a jucat cu focul de Steig Larson
-''Doamna Bovary de Gustave Flaubert
-Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi
-Mândrie și prejudecată de Jane Austen
-Anna Karenina de Lev Tolstoi
-etc.

Nu stiu daca iti plac, dar am incercat si eu.Ti-am spus cele de Sandra Brown sunt superbe.Ma apuc de citit ''Spune-mi SIN''.

Bafta. Funda/

| iccecrim a răspuns:

Tema pentru acasa de nicolae dabija! CE E DRAGOSTEA ADEVARATA? afli in acest roman!

| HiperSoul a răspuns:

"Tema pentru acasa" de Nicolae Dabija, e cel mai superb roman pe care l-am citit vreodata.

| ghtm a răspuns:

Buna! Iti recomand romanul "O viata" de Guy de Maupassant si "Frunze de dor" de Ion Druta
http://www.anticariatlibrarie.wellcome.ro/....../index.php
http://ru.scribd.com/doc/55002674/Frunze-de-dor
O zi frumoasa sa ai!

| ClassyAndSassy a răspuns:

Twilight!

| cookieshor a răspuns:

Buna! Iti recomand scriitorul Mircea Eliade care din punctul meu de vedere a scris cel mai frumos roman de dragoste Maitreyi.Iti mai recomand Nunta in cer Sau George Calinescu Cartea Nuntii, cateva titluri superbe.
Sautongueatul lui Procust - Camil Petrescu, Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi - Camil Petrescu, Adam si Eva – Liviu Rebreanu Panza de paianjen - Cella Serghi Invitatie la vals - Mihail Drumes.Acum ramane sa ai pofta de citit.Ti le recomand cu drag! Spor la citit! Si fii lasata purtata pe aripi de poveste...

| faster333 a răspuns:

Citeste te rog codul lui da vinci

| Infinity3199 a răspuns:

Privilegiul, de Zoey Dean. E foarte frumoasa cartea happy.