| izuca333 a întrebat:

Hey! Cum a fost simularea la evaluare nationala, ce v-a dat? Dar la bac?

3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Hm, depinde, eu încă nu am dat nicio simulare, şi o să mai şi dureze până o să le dau. Simulările nu se dau la nivel naţional.

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

La simularea pentru. evaluare nu a fost greu. Subiect 1, antonime, sa explicam ce rol are cratima, sa precizam modurile de expunere prezente in text, sa explicam un vers, compunere in care sa demonstram ca textul "La Peles" de I.L. Caragiale apartine genului epic.
Subiect 2, sa scoatem informatii din text, ceva cu predicativa si functii sintactice si la compunere sa ne exprimam opinia fata de importanta cartilor in viata unui adolescent.

| DeepInDarkness a răspuns:

La simularea pentru. evaluare nu a fost greu. Subiect 1, antonime, sa explicam ce rol are cratima, sa precizam modurile de expunere prezente in text, sa explicam un vers, compunere in care sa demonstram ca textul "La Peles" de I.L. Caragiale apartine genului epic.
Subiect 2, sa scoatem informatii din text, ceva cu predicativa si functii sintactice si la compunere sa ne exprimam opinia fata de importanta cartilor in viata unui adolescent.