| emma009 a întrebat:

Hey! Imi puteti spune va rog la ce profil ar trebui sa ma inscriu pentru a deveni notar si daca imi puteti da exemple de licee din Timisoara?

Răspuns Câştigător
| deeutza_3402 a răspuns:

Eu stiu ca pentru a devenii notar trebuie sa faci facultatea de drept si ca liceul nu conteaza (trebuie sa ai bacalaureatul, asta conteaza).
Mai multe nu stiu, imi pare rau sad
Sper ca te-am ajutat!
Funda? te rog

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are mare importanta profilul liceului, important este sa ai bacalaureatul si sa faci facultatea de drept. Sigur ca este mai bine sa faci un profil uman, pentru drept nu-ti trebuie matematica. Succes si numai bine!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ca sa devii notar, trebuie sa faci facultatea de Drept. Poti sa mergi la liceu pe profil uman, dar nici cel real nu are vreo influenta. Poti sa mergi la orice liceu, pana la urma, ca tot facultatea e baza.