| Fllorence a întrebat:

Daca as vrea sa devin notar, conteaza ce liceu fac adica ar trebuiii sa intru pe profil real matematica-informatica? happy Shii daca imi puteti da cateva exemple de licee ( Constanta ). Multzumesccccc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu conteaza profilul liceului, ci doar diploma de bacalaureat dar ar fi bine unul cu profil uman, te ajuta putin pentru facultatea de drept. Numai bine!

| solumaam a răspuns:

Ca sa devii notar trebuie sa faci dreptul ...liceul trebuie sa fie real-uman!
Din pacate nu sunt din constanta ca sa te indrum!

| Diana_7551 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine. Si eu imi doresc aceeasi meserie, dar eu te sfatuiesc sa mergi pe un profil uman. Eu nu cunosc foarte bine Constanta dar sunt sigura ca daca vei cauta un profil care sa se bazeze pe limba romana, franceza/ germana, engleza si latina te va ajuta foarte mult la Facultatea de Drept. Si iti mai spun ceva: Cea mai buna Facultate de Drept este in Bucuresti. Daca ai posibilitati, eu te sfatuiesc sa mergi acolo. Iti doresc multa bafta in tot ceea ce iti propui si sper ca raspunsul sa te fi ajutat.