| IuliaPayne29 a întrebat:

Hey! happy
Pentru cei care invata la liceul Nicolae Iorga din Bucuresti sau macar pentru cei care stiu:
-Se poate muta un elev la inceputul clasei a 7-a acolo? (adica eu termin clasa a 6-a acum si din a 7-a as vrea sa ma mut acolo)
-Se poarta uniforme? Daca da, cum arata?
-Cum sunt profesorii? Draguti, mai rai?(puteti sa imi spuneti si la ce materii sunt mai rai si la care mai "buni", va rog?)
-Colegii sunt draguti sau rai? In general...nu zic sa ii luati pe fiecare in parte la descriere laughing
Am inteles ca nu ma pot muta(in clasa a 7-a) daca nu am cunostinte gen director,profesor,frate, sora...E adevarat? Daca e...verisoara se pune? laughing
Puteti sa imi mai spuneti despre acest liceu?
Dau funda! Multumesc!

3 răspunsuri:
| Apocaliptic a răspuns:

Mmm, dar tu nu ai prins faza aia cu 9 clase in generala?
Daca da atunci faci 3 clase la liceu(X-XII).
Daca nu atunci faci 4 clase la liceu(IX-XII).
Cum sa te duci la liceu cand tu treci debea in clasa a VII-a..., nu se poate[nu cred ca ai facut functiile/geometria in spatiu(care este aria triunghiului echilateral? nu cauta pe net, raspunde-ti tie daca stii)]! ->parerea mea.
P.S. : [In caz ca nu stii... : VII=7; IX=9; X=10; XII=12. Dar cred ca ai facut deja toate astea.]

| IuliaPayne29 explică (pentru Apocaliptic):

Liceul ala are si clasele 1-8...nu doar 9-12.

| Apocaliptic a răspuns (pentru IuliaPayne29):

Atunci poti sa te muti fara probleme! E ca si cum te-ai muta in alta scoala!