| Z4 a întrebat:

Hey TPU!
Acuma am termina clasa a 7 a urmeaza a 8a crying...si ma intrebam... ce liceu'/facultate trebuie sa urmezi sa devin Actor la Disneybig grin
daca se pote, spuneti-mi si mie ce salariu are un actor la Disney si care sunt sansele [%] de reusitabig grin?
Funda, Logicwinking

Răspuns Câştigător
| Kitty2011 a răspuns:

Pai pentru a fi actor poti sa urmezi un liceu de arta cu specializarea Arta actorului[Teatru] apoi facultatea de actorie. Sau la liceu poti sa urmezi si profil de filo nu neaparat liceul de arta, dar s-ar putea sa iti fie putin mai greu.Sau sa urmezi un liceu de alt profil si sa fac niste cursuri de actorie ceva si iti va fi putin mai usor.

1 răspuns:
| ColaCola a răspuns:

Ca sa ajungi actor trebuie sa urmezi un liceu de arta cu specializarea ARTA(teatru) si apoi facultatea de actorie.Ca sa fii actor la Disney trebuie sa stii engleza pentru ca acolo sunt numai actori straini, la noi filmele alea ajung direct subtitrate.
Iti urez succes si la noi in tara:*