| Alle_3476 a întrebat:

Hey TPUhappy ajutati-ma si pe minelaughing...am de facut o prezentare la power point[2003] si pui si imagini... da' daca pun o imagine nu'mi mai arata scrisullaughingcum sa fac? fundita+vot si tot ce vretilaughinglove struck

Răspuns Câştigător
| byancaralu a răspuns:

Selecteaza din dreapta sus "aspect diapozitiv" si ceva mai jos iti apare "aspecte text si continut". sunt mai multe optiuni ori cu scrisu in dreapta si imag in dreapta ori invers. sper ca ti-am fost de ajutor

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Pentru a realiza o prezentare pps se pun mai intai imaginile pe slide-uri si abia dupa aceea se scrie peste imagini, in orice parte doresti.

| theskyisblue a răspuns:

Pai,mai intai pune imaginea si dupa scrisul.happy

| justfreelove a răspuns:

Dai click dreapta pe imagine si la proprietati alegi sa poti scrie peste imagine.lol ce simplu. desigur ai putea sa pui imaginea ca fundal cum iti spun ceilalti, dar daca vrei sa faci un colaj de imagini pe o singura pagina? laughing M-as oferi voluntar sa te ajut dar nu stiu daca pot sa iti las aici un id de mess sau ceva. Oricum bafta si vezi ca sunt tutoriale destule pe net pentru power point

| marinamary a răspuns:

Dai click pe poza si dintr-un colt o poti micsora