| LoquitaSeMutaInViataReala a întrebat:

Hey TPU... am de facut un proiect la ed. civica... tema: "de ce apar conflicte la mine in clasa?" puteti pls sa'mi dati idei? cele mai multe idei -funda :*

Răspuns Câştigător
| Patricia a răspuns:

Pot aparea conflicte din cauza:
-jocurilor prostesti
-glumelor proaste
-minciunilor
-barfelor
-jigniri
-ideilor diferite
-agresivitatii
-neglijarea
-egoismul
-fitele
-prostii altora(chiar mi s-a intamplat azi de ex:un coleg i-a zis unei colege sa se mute langa altcineva ca el vrea sa stea il locul ei pentru a copia la un test, a facut-o proastalaughing, ea s-a dus acasa l-a chemat pe fratisu', care e mult mai mare decat noi, la scoalastraight face. El a vrut sa-l bata pe colegul meu dar pana la urma totul s-a terminat mai mult sau mai putin binelaughing )
-etc happyfundita?puppy dog eyesbatting eyelashes

6 răspunsuri:
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Barfe, minciuni, nesimtii, nu au ce face, joaca(unu da in gluma in el si apoi se i-au la bataie s-a intamplat la mine in clasa.)

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

@Denisa EBA inseamna elena basescu

| Patricia a răspuns:

Pot aparea conflicte din cauza:
-barfelor
-rautatilor
-neglijarilor
-egoismului
-fitelor
-minciunilor
-nesimtirii
-glumelor proaste
-jocurilor prostesti
-prostii altora ( de ex mi s-a intamplat chiar azi :un coleg i-a zis unei colege ca e proastalaughing ea s-a dus acasa si l-a chemat pe fracsu care e mult mai mare straight face. El vroia sa-l bata pe acest coleg dar totul s-a terminat cu bine mai mult sau mai putin :-s)
-etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai conflictele apar atunci cand oameni se contrazi iat apoi se cearta. uneori conflictele apar in urma unui accident. sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Denisa, esti ruda cu EBA? Mama lor de conflicturi si succesuri... straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
tu esti singura persoana care poate sti mai bine "de ce".
doar daca nu iti cunosti colegii
fa-ti curaj si scrie ce stii despre ei dar fara sa dai nume nici descrieri exacte, doar motivele pe care TU le vezi si EFECTELE conflictelor respective
poti scrie si cat de des apar, un fel de statistica