| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de argumentarea ca poezia Presimtamant de Adrian Paunescu apartin genului liric. Funda + Vot! Multumesc! kiss

1 răspuns:
| Stelutza01 a răspuns:

Poezia Presimtamant apartine genului liric deoarece autorul isi exprima in mod direct ideile si sentimentele cu ajutorul figurilor de stil si al imaginilor artistice.
In primul rand figurile de stil care apar in text sunt: si le scrii tu k eu nu le stiu pe acestea.
In al doilea rand imaginile artistice sunt:vizuale:...,:auditive si ce mai ai tu
In al treilea rand exista eul liric si scrii pronumele si verbele la persoana intai daca ai
Intrunind notele definitorii poezia Presimtamant de Adrian Paunescu apartine genului liric.
sper ca te-am ajutathappy