| Biencuta_5593 a întrebat:

Am nevoie de nume de 3 texte literare care apartin genului epic si 3 care apartin genului liric. Puteti sa ma ajutati va rog? Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| GeutzzaaTha a răspuns:

Pai...la genul liric ar fi: "Lacul" de Eminescu,"Imn lui Stefan cel mare" de V. Alecsandri si "Emotie de toamna" de Nichita Stanescu. Si la epic: "Doua Loturi" de Caragiale, "Pasa Hassan "de Cosbuc si "Amintiri din copilarie" de Creanga. Sper ca te.am ajutat :*

| Biencuta_5593 explică (pentru GeutzzaaTha):

Multumesc. :*

| GeutzzaaTha a răspuns (pentru Biencuta_5593):

Cu placere :*