| Gabi1335 a întrebat:

Hey TPU.
Am o intrebare in legatura cu absentele scolar. Din cate stiu la 20 de absente se taie alocatia sau nu stiu ce, nu conteaza. Intrebarea mea este, la ce interval nu trebuie sa depasesti 20 de absente, pe luna, pe an, pe semestru?
Mersi.

2 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Pe semestru.Nu stiai? Na punete acuma si da-mi frumos funda pentru aceasta intrebare grea.

| xXHrun3sXx a răspuns:

Stiu ca nu are legatura dar... Daca vrei sa scapi mai usor, in regulamentul scolar (daca nu se aplica doar la scoala mea) ai 7 zile sa duci o scutire de la doctor sa ti-o vizeze si sa ti le motiveze cateva (7 zile lucratoare, de exemplu, daca ai lipsit luni, pana miercurea viitoare ai posibilitatea sa o duci)