| Mariusica95 a întrebat:

Am o intrebare legate de numarul de absente permis.
Stiu ca de la 10 in sus ti se scade un punct la purtare si asa mai departe. cel putin asa e la mine in liceu. Intrebarea este daca depasesc 10 absente pe luna mi se scade media, sau mi se scade daca toate absentele de pe un semestru depasesc 10?

1 răspuns:
| nicolMrr a răspuns:

La mine in scoala si peste tot este asa. Daca ai 10 absente sau in sus ti se scade un punct daca iar ai acumulat 10 absente inca un punct..si vei ramane in stare de corijenta. La mine asa este ca am trecut prin aceasta intamplare. big grin