| IonGeorgica a întrebat:

Hey TPU.

As vrea sa va intreb,daca urmez un profil de Stiinte-Sociale,avan d in vedera ca imi place Istoria,Geografia,Engleza si alte limbi,sunt sanse sa am un viitor cat de cat decent? Si daca este cineva la profil sau care a terminat, spuneti-mi cum este acolo.

2 răspunsuri:
| Angelofdemon a răspuns:

Hei,daca iti place ceea ce faci de ce nu. Poti sa urmezi facultatea de litere, sau facultate de limbi straine. Mie de exemplu imi place Romana si Engleza, si vreau sa urmez facultatea de jurnalism, unde se impletesc cele doua. Este destul de ok. Si se castiga destul de bine. Insa e bataie, mare pe locuri pentru ca sunt foarte putine.

| SkyPilot a răspuns:

Trebuie sa iti alegi ceva mai concret in domeniul stiintelor sociale si sa iti urmaresti visul. Poti avea un viitor foarte bun, dupa cum poti trai la limita subzistentei. Depinde ce cariera vei avea si cat de bun vei fi.