| SyraMadeily a întrebat:

Avem printre membrii grupului pe cineva care a participat( în orice clasă de la liceu) la faza națională a Olimpiadei Lectura ca Abilitate de Viață? Dacă da, în ce a constat proba orală?( nu găsesc pe Internet absolut nicio informație despre ea). Puteți răspunde și dacă știți în ce constă proba orală, dar nu ați participat la faza naționaă laughing
Mulțumesc anticipat. happy

2 răspunsuri:
| MissHoran a răspuns:

Ai de citit o carte pe care ei o propun, iar apoi primesti intrebari pe baza textului. Intreaba-ti profesorul de numele cartii sau intra pe pagina OLAV.

| SyraMadeily explică (pentru MissHoran):

Am citit cartea. Efectiv nu stiu ce fel de intrebari ar putea sa imi puna. As avea voie sa folosesc si alte achizitii culturale in formularea raspunsului, sau trebuie sa ma bazez doar pe carte? Cum este sistemul de notare? Habar nu am.