| iStoleYourWaffle a întrebat:

Hey, TPU. Azi am avut simulare la limba romana si la Subiectul 3 ni s-a cerut sa redactam o scurta naratiune in care sa se relateze o intamplare reala sau imaginara petrecuta intr-o zi de vara. Eu, insa, am respectat toate cerintele in afara de prezenta unei acțiuni. Am precizat timpul, locul, insa mai mult am facut o descriere a anotimpului și a apusului la mare, desi am introdus doua secvente de dialog. Cu siguranta mi se vor scadea puncte, dar intrebarea mea e: mi se vor scadea in totalitate punctele, daca imi lipseste actiunea?
Multumesc anticipat si scuze pentru lunga intrebare big grin

1 răspuns:
| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Daca e naratiune, e naratiune, naratiune=actiune. Daca nu ai respectat o parte din cerinta cred ca iti vor scadea in jur de 6-8 puncte, cred.