| LanaDelRayFan a întrebat:

Ciresarii este descriere, naratiune sau dialog? Funda happy

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Toate trei.Doar este un roman.

| Musique a răspuns:

Toate 3.
Fiind un roman, e normal să aibă narațiune și dialog, dar și descriere.

| LanaDelRayFan explică (pentru Musique):

Dar cma refer care predomina cel mai mult:naratiunea, dialogul sau descrierea?

| Musique a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

Narațiunea și descrierea. happy

| LanaDelRayFan explică (pentru Musique):

Te rog, imi spui o trasatura morala a personajului Lucia? puppy dog eyes

| Musique a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

Lucia era foarte deșteaptă.
Mă rog, eu am citit romanele de ceva timp, nu mai țin minte fiecare personaj.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Cire%C8%99arii

| deeitza a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

Lucia este o fata desteapta care gandeste logic si mereu vrea sa para dura desi nu este:*
Am terminat romanuul acum cateva saptamani

| LanaDelRayFan explică (pentru deeitza):

Ce personaj iti place?

| deeitza a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

Pai mie, cel mai mult imi placea de Tic si de Ursu, erau buni prieteni, se ajutau, si Ursu era foarte curajos

| LanaDelRayFan explică:

Scz de categorie

| BogdaneluluI a răspuns:

De toate.

| Firetears a răspuns:

Modul predominant de expunere este naratiunea, care se impleteste cu dialogul si cu descrierea. :-)

| LanaDelRayFan explică (pentru Firetears):

Funda nu-mi apare sa-ti dau dar ti-am dat vothappy