| LawlietL886 a întrebat:

Hey TPU!
Azi la Evaluarea Națională a fost ok. Dar la mate este cea mai mare problemă. De o lună și ceva am făcut meditații la un profesor destul de bun. Am făcut modele și Evaluari Naționale de anii trecuți. Dar eu vreau să iau cel puțin un 6.50. Dar am mai intrat pe net și era un model oficial pentru anul ăsta. Era cu mult diferit față de ce am făcut la meditații și îmi este teamă. Ce să fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| Tiger7777 a răspuns:

Salut. Nu te stresa, gandeste-te ca daca faci perfect primul si al doilea subiect deja ai asigurata nota 7. La astea e mai mult pe logica, exercitii simple care trebuie exersate mult inainte. Incearca sa faci cat mai multe subiecte 1 si 2 astazi, cauti mai multe pe net, faci ss-uri, dupa iti scoti internetul vreo 2-3 ore si faci la subiectele alea (fa ss si cu baremul). Va fi greu probabil, dar te vei obisnui mai usor... Incearca sa te uiti cat mai putin in barem. La subiectul al treilea axeaza-te pe punctul a, exercitiile sunt super usoare, trebuie sa scrii doua randuri si maresti nota. La punctele b si c scrie cat mai mult, teoreme, explicatii. E posibil sa tina cont. Succes! :3

2 răspunsuri:
| Anon31241212 a răspuns:

O sa te descurci. Nu te mai stresa. Eu in a8a am luat 6 in simulare si la evaluare am luat 9.20. La examen da mai usor. Mult succes!

| katze04 a răspuns:

Atata timp cat stii cunostintele de baza nu ai de ce sa iti faci griji.
Examenele acestea sunt facute pentru un nivel mediu. doar ultimile subpuncte de la fiecare subiect sunt pentru a face o departajare. Calm, va fi bine! happy