| KamiKaze32 a întrebat:

Hey TPU.Ce carti ar trebui sa citeasca un copil de 12 ani? Nu ma luati cu povestile ca nu le sufar. Ceva actiune, sf, magie.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ori dacă nu le suporți poveștile, nu îți recomand nici cele de acțiune/sf/magie deoarece poate avea coșmaruri în somn, să practice cele auzite în cărți.
Nu te sfătuiesc să-l derutezi!
Nu alergăm după funde!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Pe această pagină http://lecturirecenzate.ro/, în partea de jos, găsești o listă cu lecturi recomandate pe vârste. Unele sunt povestite pe acel site. Citește întâi povestirea pe scurt, apoi cartea aleasă. O vei înțelege mult mai ușor.