| johnyBY a întrebat:

Hey TPU!
Ce medie imi trebuie ca sa intru la un liceu de arte plastice?

Răspuns Câştigător
| Riderx1 a răspuns:

Ia aici varu': Odată cu depunerea cererii de înscriere (formular tipizat obţinut de la secretariatul şcolii), candidaţii vor depune următoarele acte: copie după CI (certificat de nastere pentru copii), adeverinţă de la medicul de familie, copie nelegalizată a actelor de studii, adeverinţă de la locul de muncă, şcoală sau facultate şi un dosar plic.