| Oana_Oana_1975 a întrebat:

Cine stie cate materii si care sunt acelea in clasa a 6a?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile şi nr de ore la linkul următor ( prima pagină ) :
http://www.isjbotosani.ro/......mnaziu.pdf

Toate cele bune!

| pet555 a răspuns:

Romana-4 ore, matematica- 4 ore, engleza-2ore, franceza - o ora, informatica probabil -o ora, religie, muzica, desen- o ora, biologie(se face zoologie) -2 ore, educatie fizica -o ora, educatie tehnologica-o ora pe saptamana, apoi fizica-2 ore pe saptamana, istorie si geografie-o ora. Sunt 14 materii din cate stiu eu asta e.

| pet555 a răspuns (pentru pet555):

Uitasem de dirigentie.
Aproximativ asta

| pet555 a răspuns (pentru pet555):

Educatie fizica si franceza 2 ore, dar se poate sa fie altfel oricum. Sper ca te-am ajutat

| Oana_Oana_1975 explică (pentru pet555):

La mine la scoala se fac 4 ore de franceza si 1 de fizica laughing