| Michaela89 a întrebat:

Credeti ca e imposibil ca, de la profil filologie in liceu, sa continui la o facultate cu profil economic, respectiv contabilitate? Eu cred ca nimic nu e imposibil, insa ar putea fi diferente destul de mari.

2 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Am terminat filologia și vreau să urmez o facultate de economie și administrarea afacerilor.
Ce mă împiedica?

| mihai69 a răspuns:

Imposibil nu e, dar extrem de dificil, da. Nu de alta, dar vor fi cursuri și seminarii de matematică, contabilitate și altele de care nici măcar nu ai auzit în liceu și acolo se va presupune că ai noțiunile de bază impregnate în minte.
Va trebui practic să înveți de trei ori mai mult decât restul studenților care vin de pe filiera economică sau măcar reală.