| EmiliaSd88 a întrebat:

dintre cele 12 timpuri verbale din engleza care sunt cele mai importante sau care sunt cele care poti vorbi in engleza si fara sa le stii? Funfa

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cele mai importante dupa mine:
PResent simple, present continous, past tense, Future simple, past continous, future continous, present perfect, past perfect.

| bobosf a răspuns:

Poti folosi sectiunea de gramatica a acestui site pentru a invata timpurile importante http://www.englezagratis.ro/online/gramatica-engleza