| Aniisoara a întrebat:

ma gandesc sa dau bilingvul la engleza dar habar nu am cu e... imi poate spune si mie cineva tot ce stie despre el? Care proba este prima scrisa sau orala? Am inteles ca la oral poti alege un bilet si ai timp 10-15 min sa raspunzi la niste intrebari din textul de pe bilet.La oral m-am uitat pe net la niste subiecte si nu cred ca sunt chiar asa grele dar totusi exista posiblitatea sa dea de facut o compunere? Mswinking ast cat mai multe informatii.big grin

Răspuns Câştigător
| xlollypop a răspuns:

In primul rand e cam imposibil sa nu il treci pentru ca trebuie sa iei peste 6.proba orala este foarte usoara.tre sa citesti un text de vreo 5 randuri si dupa ai 4 intrebari f cusoare pe baza textului.gen despre ce e vorba in text(raspunsul nu trebuie sa fie lung gen in text este vorba despre o pisica ce a fugit) si dc x a facut y.lafel de usor e si la proba scrisa.happy

3 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

N-ar trebui sa-ti faci griji, daca ai media 6 minim in clasa, o sa-l iei cu siguranta, insa 6 pe invatat nu pe "hai sa-l trec si pe asta sa ma scap de el".

| Aniisoara explică:

Nu este problema stiu engleza cred ca destul de bine pentru ca am numai 9 si profu meu nu pune note de mila decat la cei corijenti.Deci daca voi spuneti ca e usor atunci sa stiti ca m-ati mai incurajatbig grin.Ms pentru raspunsuri

| Aniisoara explică:

Mai este ceva... daca dau la mate-info bilingv engleza orele de curs se tin in limba engleza?