| andreeamitoi a întrebat:

Hey TPU!

Ma puteti ajuta si pe mine cu ceva? Sunt a 7-a si voi da test predictiv curand la franceza. Imi poate explica cineva cum este cu futur proche passe compose, adica cum se formeaza si alte chestii gen article partitif pentru ca nu mai am manualul de anul trecut, iar pe net nu prea gasesc...

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Blackwoman27 a răspuns:

Ce noroc am eu cu profa noastra de francezasmug nu te mai strufoca atat ca si asa notele nu se trec in catalogwhistling si eu sunt tot in a7a big grin

| alinutzalove a răspuns:

Uita-te si tu in caietul de a 6a ...sau daca ai primit cartea de a 7a. uitatee la ultimele pagini ...vezi acolo happy