| coralia_5862 a întrebat:

:* ma puteti ajuta si pe mine cu un scurt eseu pornid de la idea exprimata in seceventa "totul e posibil pentru noi.de ce nu?" nu prea am idei big grin dau funditabatting eyelashes

1 răspuns:
| annaanne3 a răspuns:

Suntem adolescenti.Visam si iubim.Astea sunt preocuparile de baza.pe langa celelate cotitdiene.
Credem ca totul este posibil pentru noi, auzim asta si la televizor...si peste tot"voi sunteti viitorul.voi puteti schimba lumea"si etc.
Visezi ca poti schimba lumea, visezi ca poti zbura, ca poti atinge stelele si ca pai inota cu delfinii sub clar de lunahappy. Iubim sa visam!
Totul este posibil atunci cand visam...dar nu numai.Depinde de persoana,de vointa,de carcter.
Vrem schimbari,vrem ca lumea sa iubeasca mai mult lucrurile simple,care iti ofera cu adevarat fericirea, vrem sa ascultati mai des ciripitul pasarelelor in diminetile de primvara, vrem sa aveti incredere in noi si in planurile noastre.Pentru ca noi putem!
Putem vedea ca in orice domeniu, suntem limitati. Nu putem ajunge perfectul. Nu putem fi desavarsiti. Dar totusi, nu totul este posibil pentru noi. Daca am zice ca totul este cu putinta pentru noi, am zice o mare blasfemie mai mult ca sigur. Totul este posibil doar la Dumnezeu, care este atotputernic.

Poftiiiiiim. Te rog frumos funda:d