| 123556544544 a întrebat:

pentru profilul matematica informatica de la liceul tehnic mihai bacescu Falticeni sunt trebuie sa dau ceva probe inainte? dar la profilul de turism si alimentatie?; tot la acelasi liceu!

Răspuns Câştigător
| Dzeko7 a răspuns:

Probe dai la profile gen :filologie bilingv sau la cele de la filiera vocationala, la mate-info sau la turism nu dai nicio proba indiferent de liceu.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, acestea sunt SPECIALIZĂRI, nu profile :)

Este vorba de "Profilul Real", "specializarea Matematică-Informatică"; respectiv "Profilul Servicii", "specializarea Tehnician în turism/alimentaţie".

Trebuie să dai DOAR Evaluarea Naţională normală ( Română + Matematică )!
Probele la care faci referire se dau numai la liceele vocaţionale sau la specializări de bilingv.

Vezi alte detalii în Ordinul M.E.N. nr. 4432/29.08.2014 de la linkul oficial :
http://www.edu.ro/index.php/legaldocs/22040

Toate cele bune.