| RonyJey a întrebat:

Sunt in clasa a 12-a si sunt curioasa ce se aude prin alte orase ca ar putea sa cada la bacalaureat. Prin Craiova se tot vorbeste despre roman, la romana zic, Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi, iar la istorie de Criza Orientala si Statul roman modern. Pe la voi ce se aude?big grin

3 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Aici se spune de "morometii" la romana(roman cu siguranta) iar la istorie nu am auzit nimic inca.

| tzotzo2562 a răspuns:

Prin Mures se aude ca trebuie invatate toate, sunt doar presupuneri, nu enimic sigur asa ca va sfatuiesc sa stiti cate putin din toate, si din romane, din nuvele, din basm.....etc. cel putin eu asa ma pregatesc pentru BAC

| fuzzer a răspuns:

Salut! Sunt din Bistrita, aici se vorbeste despre "Ion de Liviu Rebreanu", deci roman cu siguranta", iar la istorie" Statul roman in perioada interbelica".