| Michaela89 a întrebat:

știți cumva dacă despre romanul "Viata ca o prada" și-au dat cu părerea și alți scriitori? Ceea ce numim..repere sau referințe critice? Va rog, chiar nu găsesc.

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Imposibil!
Despre Preda și creația sa s-au scris sute de tomuri, articole și note criti ce, zeci de mii de pagini. Se cheamă că nu știi unde să cauți.
Încearcă să tastezi „Viața ca o pra dă " și vezi dacă nu găsești totuși ce va.
Dar, mai înainte de toate, întreb: ai citit romanul?

| Michaela89 explică (pentru corolav):

Da,este foarte frumos, dar chiar nu știu unde sa caut.Doamna profesoara ne-a spus ca reperele critice sa fie redactate de alți scriitori, nu ziare..Adică sa fie cineva cunoscut..nu știu.în fine, mai caut big grin Mersi oricum.