| LawlietL886 a întrebat:

Știe cineva ce subiecte se vor da la evaluarea națională la română?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Da, stiu. Am fost contactata de Ministerul Invatamantului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce treaba ar fi daca am citi in viitor nu?

| ziftode a răspuns:

Pot sa te duc la o ghiciotoare, si iti spune sigurrrrr, dar costa... muuuuult =))
acum lasand gluma la o parte, daca de fapt vrei modele de subiect ca sa te ajute sa iti faci o idee atunci:
http://subiecte.edu.ro/2018/evaluarenationala/modeledesubiecte/

| JackR a răspuns:

Mama Omida, Baba Vanga sau Carmen Harra ar trebui sa stie!

| Elena9328 a răspuns:

Basmul

| Victoria18 a răspuns:

Doar Ministerul Invatamantului au aceste detalii! Toti reprezentantii! Si nu cred ca ar trebui sa iti faci griji cu evaluarea nationala la romana. Parerea mea e ca este destul de usoara. Am luat 8 invatand in 2 zile eu fiind paralelă. Deci, se poate!

| Mariaaaa2018 a răspuns:

Sunt publicate modele oficiale pe internet de la ministerul educatiei. Te poti uita! Oricum trebuie sa inveti, nu poti garanta exact ca o sa iti pice sa argumentezi ca textul dat este un basm( dau un exemplu). Baftaa!