| LoveMcDreamy a întrebat:

Hey! Vreau sa stiu si eu legenda Hotelului California! Cei de la Eagles au compus o melodie cu acest hotel! Va rog sa imi spuneti! Funda pentru. cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @AlicefanMJ! Melodia este scrisă de memnrii formației Eagles după o noapte plină de orgii, droguri, alcool, femei etc petrecută în Baja- California la Hotel California. A doua zi erau atât de derutați încât nu-și mai aminteau mare lucru din ce s-a întâmplat peste noapte. Această piesă a fost scrisă ca un avertisment pentru tinerii ce adoră cest tip de distracții care în final nu duc la nimic bun.
O zi cu zâmbet să ai!