| ElyEla13 a întrebat:

Imi puteti calcula media la mate si romana?

Mate :
Notele : 9, 8,8
Teza : 8

Romana :
Note :10, 10,10,10,8
Teza : 8
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

La mate media este de 8, 16. deci iti va da 8
la romana media este de 8, 8. deci iti va da 9. daca vrea profesorul.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Calculeaza-ti singura:
https://www.diana-ionescu.ro/calculator-medii/

| JackR a răspuns:

Ce nu inteleg eu este cum ai note mari la matematica, dar nu esti capabila sa-ti calculezi media.

| Mclaren12 a răspuns (pentru JackR):

Probabil le pune notă mare dacă au lecțiile scrise în caiet.

| ElyEla13 explică (pentru JackR):

Nu te interesează pe tine, ok?
Am cerut ajutor.
Acesta este un site pentru ajutor. Nu sa vii tu sa imi spui ca nu stiu sa imi calculez media.

| JackR a răspuns (pentru ElyEla13):

Imi pare rau, dar atata vreme cat folosesc un limbaj si un ton civilizat, pot spune ce vreau.

| ElyEla13 explică (pentru JackR):

Ok. Este adevarat. Dar chiar nu te interesează pe tine asta. Nu prea ma pricep si am cerut ajutor.