| Fifylici a întrebat:

Hi people!
Profa de romana m-a rugat sa fac rost de niste clipuri cu copii/adulti care recita poezia Lacul de Mihai eminescu, am uitat eu pe youtube dar nu prea am gasit majoritatea clipurilor erau doar imagini si versuri dar mie nu imi trebuie asta eu vreau sa ascult cum recita altii, profa spune ca vre sa ne dea exempplu cum se citeste expresiv si cu intonatie. Apoi mi-a mai spus si de un clip facut in power point despre poezia asta si mi-a zis ca se gaseste pe didactic.ro,tocmai am intrat dar nu am gasit nimic decat cineva care postase o poezie in power point in memoria marelui poet, daca mai stie altcineva un link direct de unde pot descarca prezentari in power point despre poezia Lacul il rog din suflet sa ma ajute, i voi fi recunoscatoare.
P. S Nu o luati ca si o tema este o chestie pe care vrem sa o facem in clasa.

2 răspunsuri:
| bobilutzu a răspuns:

Am eu preyentari power point dar imi trebuie id tau. nu te salvez daca crezi asta. daca vrei da id si te ajut

| spaidermen a răspuns:

Niki eu nu am gasit