| dmalexandru a întrebat:

Hi TPU! Mai sunt aproximativ 2 luni si va veni examenul de clasa 8.Intrebarea mea este ce trebuie sa invat la romana si la mate?

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
La Limba Română trebuie să înveţi foarte bine lecturile pe care le-ai studiat în clasa pe parcursul acestui an, să ştii bine şi gramatica. Mă refer la propoziţiile subordonate în special.
La Matematică ai de făcut acelaşi lucru, să repeţi formulele, teoremele, acestea sunt foarte importante.
Pentru a vedea mai exact cum arată un subiect îţi recomand să îţi cumperi o culegere cu variante pentru examen. Rezolvă câte o variantă în fiecare zi la ambele obiecte.
Mult succes la examene!

| DanDenisă a răspuns:

Hey! Ideea aici e sa faci multe teste sugestive happy, deoarece de invatat ar trebui sa stii deja tongue. Uita`te bine peste lecturile studiate la romana, cat la matematica rezuma`ti timpul facand variante. Cel mai indicat happy, iar daca nu ai invatat pana acum`, iti va fi foarte greu happy. BAFTA LA EXAMEN.

| Chiforescu_Marius_1997 a răspuns:

Cauta examenele din anii trecuti si rezolva de acolo. scrie pe google evaluare nationala (anul) si materia ..cauta la acea varianta si baremul sa te corectezi. Succes la examen

| Themis14 a răspuns:

Buna! Ar trebui sa inveti toata materia pe care ai studiat-o in clasa a VIII-a si la limba romana si la matematica.