| Pufuh a întrebat:

Hristos a inviat! eu sunt in clasa a 8-a si doresc sa fac liceul la Dimitrie Cuclin(Galati) la arte plastice.Am aflat ca va trebui sa fac un curs de pregatire gratuit pentru a putea da probele pentru admitere.Intrebarea mea este daca ar fi prea tarziu sa incep acele cursuri sau trebuia mai devreme? si pentru acele probe ce-ti da sa faci la arte plastice?

1 răspuns:
| Nastia a răspuns:

La arte plastice desenezi in creion, pictezi, am auzit ca se fac si ore de modelat in lut sau alte chestii.