| navarre a întrebat:

Http://www.trilulilu.ro/tigrulmanu/942ac8d12bf916
fara cuvinte!

3 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Asa,si...care-i marea noutate? Normal ca prefacutii astia au bani de nu-i mai pot duce,la ce te asteptai? Eu sunt agnostic,deci ma consider impartial in chestiile cu Dumnezeu,dar daca acesta exista,biserica e Satana.

De ce? Pai, papa se numeste si VICARIUS FILLI DEI, inlocuitorul fiului lui Dumnezeu(in latina) in traducere.In locul lui Hristos in greaca este egal cu Antihrist.Inlocuitorul=in locul.Iar literele din acea denumire in latina, daca le aduni semnificatiile in cifre romane iti iese exact 666, si de aceea,nu trec pe la biserica decat obligat,pentru ca popii,si mare parte a religiei de astazi este egala cu ocultism, sarlatanism si falsitate. Daca exista Dumnezeu, El te asculta si fara sa te marturisesti unui nene care scoate cateva zeci de milioane bune pe luna de la idiotii care il venereaza.Normal ca Biserica scoate bani, pentru ca asta e si una dintre intrebuintarea lor principala, pe langa subjugarea celor ce sunt destul de prosti sa se lase condusi de aceasta.

Răspuns utilizator avertizat
| CLau8GeRrY a răspuns:

Fara cuvinte!