| Krina a întrebat:

Http://www.youtube.com/watch?v=0UP1OU9uQ2k&feature=relat ed

Vizionati filmuletul si comentati.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Dupa multi ani de tacere, Armata Americana a Aerului a fost obligata, in urma multor declaratii ale unor ofiteri din Armata SUA si a altor martori oculari ai incidentului de la Roswell din iulie 1947, sa declare ca resturile epavei gasite la Roswell erau de fapt ale unei sonde pentru detectarea exploziilor nucleare, fiind un proiect secret, intitulat MOGUL...cat despre corpurile extraterestrilor nu s-a furnizat nici o informatie... ceea ce relanseaza ideea unui complot al tacerii din partea guvernului american.
Jesse Marcel Jr, fiul maiorului care fusese martor ocular al evenimentului din 1947, declara ca in iulie 1947, langa Roswell s-a prabusit o nava extraterestra. El crede ca Guvernul a pus la cale o operatiune militara importanta si ca intuitia ii spune ca probabil autopsia cadavrelor este un fals.
Walter Hant, autorul primului comunicat de presa din iulie 1947, spune acelasi lucru, ca nu este o autopsie reala si ca cineva scoate bani din asta. Ray Santillini, producatorul si omul de afaceri care in mai 1995 prezinta pentru prima oara filmul despre autopsia cadavrelor extraterestrilor - pretinde ca originalul fusese autentificat de Kodak... dar, P. G. Wilson, purtatorul de cuvant al Kodak, declara ca dupa simbolurile pe care le-a vazut pe mostrele filmului, acesta ar fi fost turnat in 1927, 1947 sau 1967 - deci, nu poate afirma categoric ca filmul a fost realizat in 1947.
Clifford Stone, un segent in armata SUA, a declarat in 1966 unui renumit ufolog, Ted Loman, ca vazuse un film asemanator la o baza militara din Virginia.
Doi specialisti in efecte speciale, englezul Robert Townsend si Steve Johnson spun ca acest film este un fals bine realizat.
Raspunsul producatorului acestui film a raspuns la comentariile specialistilor in efecte speciale si lui Philip Mantle, un cunoscut ufolog din Marea Britanie, a fost ca nu exista decat doua posibilitati:1-ca avem de-a face cu un extraterestru, ce facea parte din echipajul navei prabusite;
2- ca americanii au creat sau transformat o fiinta, efectuand apoi diverse experimente biologice.
Lumea doreste sa primeasca un raspuns la o serie de intrebari, cum ar fi aceea daca armata americana cunoaste adevarul, sau incearca sa-l ascunda, sau daca acel corp, prezentat in filmul lui Santillini, este al unui extraterestru sau al unei fiinte umane pe care medicii militari americani au efectuat experimente.
Lista intrebarilor ramane deschisa in continuare.
Dar mai presus de orice, cu totii am vrea sa stim acum, cand s-au implinit peste 50 de ani de la incidentul de la Roswell, daca suntem sau nu singurii in Univers!

4 răspunsuri:
RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Una dintre cele mai mari tzepe ale secolului 20;)
http://www.bspcn.com/2007/08/31/top-10-greatest-hoaxes-of-all-time/

| Wtf9000 a răspuns:

Da... l-am mai vazut si e o pacaleala, clar. Arata exact ca un extraterestru din desenele animate, sau din filme, unde toti arata la fel. Plus ca nu prea arata ca o forma prea inteligenta de viata.

| selef a răspuns:

Cred ca intrebarea trebuia propusa pe 1 aprilie nu pe 2 mai.

| Foca_4528 a răspuns:

Vai de el saracu nu are p... si are o burtica mare si chel si e facut din plastic...