| Oanny a întrebat:

Http://www.youtube.com/watch?v=UBwhpPL27-I&feature=chann el Uitati-va la asta. E interesant:))

1 răspuns:
| Skylerx a răspuns:

Ce frumos. Te invata chineza, si in acelasi timp, si engleza. Eu, trebuie sa recunosc, am auzit de foarte multe ori chineza. Stiu ca este cea mai raspandita limba de pe pamant, dar totusi, putini dintre romani o cunosc, ma refer ca nici macar nu au inteles un cuvant in chineza. Eu fac chineza la scoala si mi se pare foarte grea. De exemplu, la acest videoclip, toate cuvintele spuse de doamna in engleza, in ghineza erau o groaza de cuvinte de doua litere care parca nu le intelegeai. Eu am inteles doar cuvintele dreapta si stanga.