| adda4p a întrebat:

HY TUTUROR! Vreau sa stiu toate actele(documentele) pe care trebuie sa le contina dosarul de inscriere la liceu 2010. Cineva care stie sigur va rog mult.SI IN CE PERIOADA TREBUIE DEPUS LA INPSECTORAT 17-24?
Mersi anticipat si

Răspuns Câştigător
| Maria_1984 a răspuns:

Inscrierea la liceu se efectueaza pe baza urmatoarelor documente:
a)cererea de inscriere
b)cartea de identitate(daca este cazul) si certificatul de nastere, in copie legalizata
c)adeverinta cu notele si media generala obtinute la tezele unice si cu media generala obtinuta la evaluarea nationala din clasa aVIII-a
d)foaia matricola pentru clasele V-VIII(cu calculul mediei generale)
e)fisa medicala
Toate acestea le gasesti in brosura cu liceele din orasul tau pe care trebuia sa o primesti de la diriginte!
In caz ca o ai si nu ai stiut ca exista o pagina in care sunt mentionate si documentele necesare inscrieii, rasfoieste'o si vezi ca acolo gasesti tot ce te intereseaza!
Daca totusi ai brosura, deschide la pagina 24!
Bafta:*

4 răspunsuri:
| Maria_1984 a răspuns:

Documentele mentionate mai jos sunt tot ce ai nevoie pentru inscriere! Crede'ma!:*

| Miruna3094 a răspuns:

Eu i-am dus dirigintei mele doar un dosar cu niste folii de plastic si o copie legalizata de pe certificatul meu de nastere(se legalizeaza la notar si costa 6 lei) si o copie de pe buletin.

| adda4p explică:

Plss am nevoie mare de raspunsuri

| adda4p explică:

Ms mult da dar am auzit ca trebuie si poze si nu am primit asa doar calendarul, metodologia, planul de scolarizare