| anonim_4396 a întrebat:

Ieri la romana la evaluarea nationala am scris 57 de randuri, desi trebuia sa ne incadram in 150-250 cuvinte. Nu am avut timp sa imi mai transcriu lucrarea ca sa scurtez compunerea si am predat lucrarea asa. Eu scriu mare, cam 6 cuvinte pe rand. O sa imi scada din punctaj pentru asta. In anii trecuti nu se scadea, dar acum am vazut in barem. In rest lucrarea mea e perfecta, nu am gresit nimic.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca depasesti limita de spatiu cu cateva randuri nu se ia in considerare dar daca totusi scrii mult prea mult o sa fii penalizata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu am scris multe randuri, dar am depasit doar cu vreo 50 de cuvinte. Dar nu cred ca o sa stea sa le numere cineva

| mitzachan a răspuns:

Stai linistit...maxim 2 puncte
dar da cred ca iti scade